Lichožrouti

Lichožrouti

2DČVMP
Režie:Galina Miklínová
Hrají:Ondřej Trojan, Kryštof Hádek, Matěj Ruppert, Josef Somr
Premiéra:20. říjen 2016
Délka:86 minut
Žánr:Animovaný

Trailery

Fotogalerie

Lichožrouti jsou malí tvorové, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí!

Na ploše dobrodružného příběhu dvou znepřátelených lichožroutských gangů je vykreslen svět podobný lidskému, nenásilně a s humorem vlastním spisovateli a básníkovi Pavlu Šrutovi, spoluautorovi scénáře a autorovi předlohy.

Osudy hlavních protagonistů – lichožroutů a jejich největšího protihráče, podivínského a samotářského člověka – Profesora, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého lichožrouta Hihlíka. Ten je ve filmu záhy „dahlovsky“ postaven do role sirotka a outsidera. Malý hrdina čerpá sílu z pevného vztahu, který měl se svým lichožroutím dědečkem, který jej vychoval. V novém drsnějším lupičském domově svého mafiánského strýce Padreho, kam po smrti dědečka odchází, své ideály a zásady neopouští. A to i přesto, že jej zavedou často do prekérních situací. Pokud je s těžkým srdcem vědomě poruší, pak pouze proto, že věří, že vyčerpal všechny možnosti, aby došel ke svému vytouženému cíli – rodině.

S trochou nadsázky se dá říct, že poselství filmu zní: Rodina je nade vše! Drž se té, kterou máš, měj ji rád a dělej vše pro to, aby byla dobrá, protože jinou na tomhle světě mít nebudeš. A je jedno, jestli jsi člověk, nebo lichožrout!

Rok výroby: 2016
Datum lokální premiéry: 20. říjen 2016

Země původu:

  • Česká republika

Režie: Galina Miklínová  •  Hrají: Ondřej Trojan , Kryštof Hádek , Matěj Ruppert , Josef Somr , Jolka Krásná , Marek Taclík , Tatiana Vilhelmová , David Novotný , Jan Maxián , Stanislav Zindulka , Aleš Najbrt , Václav Koubek , Jakub Žáček , Jiří Fero Burda , Václav Neužil ml.